Levanduľové vrecúška

Na záhradu na posedenie som predvlani vysadila malý záhon levanduľou. Okrem toho, že krásne vonia, mala by odrádzať muchy a komáre. To úplne nepotvrdím, ale levandule teraz odkvitajú a tak to chcelo zostrihať. Takže som vzala nožnice a išla sa s desiatkami čmeliakov pobiť o kvety. Z malého záhona som zožala dve debničky naštosovaných kôpok stoniek s kvetmi. Na jednom kríku som nechala ešte čmeliaky, odpracem neskôr. Väčšinu som dala nášmu dedovi, ktorý si ich chce zavesiť do špajze. Motivácia je jasná.

KVETY MUSIA DOBRE

Nechala som ich preschnúť pár dní  na balkóne pod strieškou. Kuchyňa som potom pekne ušpinila olupovaním suchých kvetov zo stoniek.

Naukladala som si levanduľové vrecúška do šatníkovej skrine, do špajze, do debničky s orechmi a tiež nejakých mazlíkov deťom do postele.

Aj napriek tomu, že budú niektoré “len” visieť v skrini a špajzi, mali by trochu vyzerať. Takže som z bavlnenej falčoviny (alebo ako sa to presne volá) natrhala rovnako veľké obdĺžniky. Je to taký ten riedko tkaný škrobený materiál, ktorý sa vraj používa na spodničky krojových sukňí (či si spomeniete, vpíšte to prosím pod článok do komentára). Dobre sa trhá a je spracovateľný len predtým, než sa namočí a škrob sa z neho odplaví. Potom už je to len pavučinový handrička. Ale je možné použiť akúkoľvek látku. Mne sa páčilo, že levandule v tomto materiáli presvitá.

Na dva obdĺžniky som potom prišila hrubší bavlnený špagát.

Tým som ich spojila, potom po bokoch a naspodku zošila a vsypala kvety.

Teraz už len zošiť. Hore sa tým vytvorilo očko na zavesenie. V šatni to voňalo tak, že som z nej musela v prvej vlne utiecť pred migrénou.

Zdroj:https://tamarki.cz

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *