Sashe – slovenský handmade portál

Sashe je slovenský handmade portál, na ktorom majú možnosť všetci výrobcovia handmade vecičiek zverejniť svoje ručne robené výrobky. Pôvodná myšlienka portálu vznikla už začiatkom roka 2008, kedy to nebol portál pre viacero výrobcov, ako ho poznáme dnes, ale iba online obchod handmade náušníc zakladateľky Saši Šmidákovej.

Úspech sa začal dostavovať veľmi rýchlo a po pár mesiacoch sa celý web prerobil a otvoril brány aj ostatných handmade predajcom.

Hlavnou nevýhodou portálu je však to, že z každej predanej veci, si portál necháva províziu 12%. Ako maličkú výhodu môžeme označiť, to, že neplatíte mesačné poplatky a reálne teda zaplatíte až keď nejaký produkt predáte, čo môže byť výhodné pre začínajúcich predajcov na propagáciu svojich výrobkov širokému spektru potenciálnych zákazníkov. 

TIP: Na našom handmade portáli www.handmadetvorba.sk máte uverejnenie zadarmo a tiež si neberieme žiadnu províziu za predané produkty. 

Poďme však späť k portálu SaShe, ktorý si v tomto článku bližšie predstavíme. 

SAShE – čo všetko môžete predávať

Málo ľudí vie, že na Sashe nemusíte predávať len hotové handmade výrobky, ale aj rôzne materiály na tvorbu pre handmade výrobcov (suroviny, pracovné pomôcky, doplnky…). Tiež môžete inzerovať kreatívne handmade kurzy (napr. výroba domáceho mydla, výroba veľkonočných ozdôb, atď).

Sociálne siete Sashe

Úspech slovenského handmade portálu Sashe spočíva predovšetkým v sociálnych sieťach, kde pravidelne pridávajú fotky a videá handmade výrobkov. Odporúčam sledovať ich Facebook a Pinterest.  

Sashe - slovenský handmade portál Pinterest

Sashe a živnostenský list? 

Najčastejšou otázkou zvykne byť, či je potrebné na predávanie handmade výrobkov na portáloch živnostenský list. Keďže situácia každého z výrobcov je iná (niekto je študent, niekto dôchodca, niekto pracuje na TPP…), tak najlepší spôsob je obrátiť sa na živnostenský úrad, kde vám radi poradia.

Existuje aj varianta bez živnosti tzv. slobodné povolanie. Treba si to však poriadne naštudovať a prekonzultovať práve s vyššie uvedeným živnostenským úradom, kde vám vysvetlia aj toto. Naštudovať si to môžete na tejto stránke, keďže to rieši veľa handmade výrobcov: https://akcnezeny.sk/ako-robit-handmade-bez-zivnosti/.

Návody

Veľmi dôležitou sekciou sú aj sashe návody, ktoré určite oceníte práve teraz v dobe karantény počas koronavírusu. Všetci (dúfam) trávime čo najviac času doma a máme čas na rôzne DYI (do-it-yourself -> urob si sám) výrobky. Presne v tomto nám môžu pomôcť aj sashe návody, ktoré nájdete na tomto odkaze: https://www.sashe.sk/journal/navody

Sashe návody

Pokiaľ ste tvorivá duša, tak do tejto sekcie môžete svojimi návodmi prispievať aj vy. 

Celý príbeh portálu Sashe si môžete pozrieť na tomto videu: 

Chýbajú vám v článku nejaké informácie? Napíšte nám do komentárov a radi ich doplníme 🙂 

 

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *